Nowa Dacia Sandero


Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku już w naszych salonach. Nowa Dacia Sandero, bo o niej mowa, jest idealną propozycją dla każdego, kto poszukuje zwinnego miejskiego auta. Zupełnie nowy model to także jeszcze lepsze wrażenia z eksploatacji. Przekonaj się, że auto do miasta oferuje nie tylko walory praktyczne, ale także elegancki styl!

Nowa Dacia Sandero - co się zmieniło?

W porównaniu ze schodzącą z rynku generacją, Dacia dosyć solidnie urośnie. Sylwetka nadwozia przypominać od teraz będzie raczej kompakt niż auto klasy miejskiej, co nie pozostało bez wpływu na komfort podróżujących w środku. Całkowicie jednak został przeprojektowany przód auta. Zwarta sylwetka została jeszcze dodatkowo podkreślona zupełnie nową linią świateł - reflektory w kształcie litery Y, wyposażone w eleganckie światła LED. Te nie tylko świetnie wyglądają, ale również zapewnią perfekcyjną widoczność - w dzień i w nocy. Zmiany nie ominęły również tylnej części auta. Nowa Dacia Sandero będzie miała zupełnie przeprojektowaną tylną część.

Wnętrze

Wnętrze auta nieco urosło w stosunku do poprzedniego modelu. Więcej przestrzeni znajdziemy choćby w okolicach ramion pasażerów z przodu oraz kolan pasażerów siedzących z tyłu. Dzięki temu, nawet podróżowanie z 4 dorosłymi osobami na pokładzie będzie komfortowe. Z kolei o komfort termiczny zdecydowanie zadba wydajna klimatyzacja. Czy to w wersji automatycznej czy manualnej, wnętrze szybko się chłodzi, więc nawet jeżeli wsiądziemy do auta w środku lata, to szybko poczujemy przyjemny chłód. “Klima” przydaje się też zimą, gdy trzeba oczyścić szyby z wilgoci.
Kokpit został przeorganizowany, dzięki czemu stał się jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny w obsłudze. W jednym miejscu projektanci zebrali najbardziej istotne elementy sterowania. W nowej Dacii wszystko jest pod ręką, więc kierowca może skupić się na prowadzeniu!

Nowa Dacia Sandero - dużo miejsca!

Projektanci maksymalnie wykorzystali dostępną wewnątrz przestrzeń. Liczne schowki w konsoli środkowej sprawią, że pasażerowie bez problemu pomieszczą wszystkie niezbędniki - czy to telefon komórkowy, czy to okulary, portfel, czy też klucze. Słowa pochwały należą się również przestrzeni ładunkowej Dacii Sandero. Wiele osób myśli, że takie małe zwinne auto nie zaoferuje zbyt pojemnego bagażnika. Tymczasem, miejsca na bagaż jest naprawdę sporo. Dacia Sandero zapewni doskonały komfort przede wszystkim dla kierowcy. Trzeba przyznać, że idealną przestrzeń znajdzie tu dla siebie każdy - czy to wysoka osoba czy też niska. Kierownica regulowana jest w pionie i w poziomie, co w segmencie pojazdów miejskich nie jest wcale taką oczywistością. A co ważne, ustawienie jej w wybranej pozycji zajmuje najwyżej chwilę!


Co znajdziemy pod maską w nowej Dacii Sandero?

Elegancki styl jest ważny, ale równie istotne jest to, jak jeździ nowa Dacia Sandero. I trzeba przyznać, że w tym modelu gama jednostek napędowych została tak skonstruowana, by spełnić oczekiwania każdego. Odpowiednią dla siebie wersję znajdą tutaj zarówno osoby poszukujące małego, zwinnego auta do miasta, jak również kierowcy, którzy lubią auta z pazurem. Jakie silniki znajdziemy w nowej Dacii Sandero? Oto gama jednostek napędowych w tym modelu:
  • SCe - 65 KM
  • TCe - 90 KM 
  • TCe - 100 KM
Która z nich będzie najlepszym wyborem? Silnik SCe to propozycja idealna dla osób, które poruszają się głównie po mieście. Z kolei jednostka TCe 90, która może być łączona z jedną z dwóch skrzyń biegów, to silnik uniwersalny - i nie boimy się tego słowa! Bo świetnie radzi sobie nie tylko w mieście, ale także na dalszych trasach.

Dacia Sandero z LPG

Dacia Sandero to auto niezwykle rozsądnie obchodzące się z paliwem. Jeżeli jednak rocznie pokonujesz naprawdę spore przebiegi, polecamy zakup wersji TCe 100. W tym wariancie, Dacia Sandero wyposażona jest w fabryczną instalację gazową. To rozwiązanie ma same zalety - bo nie tylko jeździsz o połowę taniej, ale również zyskujesz pewność, że każdy komponent instalacji został idealnie dopracowany - auto pracuje tak samo dobrze na obu paliwach! I jeszcze jedno. Pamiętajmy, że autogaz to paliwo bardzo ekologiczne. Wybierając Sandero z LPG nie tylko zmniejszysz swoje rachunki za tankowanie, ale także emisję dwutlenku węgla do atmosfery!

Skrzynie biegów

Jednostki napędowe oraz skrzynie biegów w tym modelu już od dawna chwalone były za efektywną współpracę. Nie inaczej jest zresztą w nowym Sandero. W nowym modelu do wyboru mamy trzy rodzaje skrzyń biegów:
  • 5-biegowa skrzynia manualna
  • 6-biegowa skrzynia manualna
  • Bezstopniowa skrzynia automatyczna X-tronic

Co wybrać? No cóż, sześciostopniowy manual bardzo dobrze współpracuje z jednostkami Dacii. Pozwala na szybką i precyzyjną zmianę przełożeń, co szczególnie przydaje się w gęstym miejskim ruchu. Z kolei wersje ze skrzynią X-tronic polecamy osobom ceniącym komfort jazdy w mieście. Nie da się ukryć - poruszanie się w gęstym warszawskim ruchu potrafi być uciążliwe. Bezstopniowa przekładnia zmienia płynnie biegi, więc nawet stojąc w korkach nie musimy się przejmować naszym komfortem jazdy. A w połączeniu z dynamiczną jednostką TCe 90 pozwala na naprawdę płynne włączanie się do ruchu!

Bezpieczeństwo jazdy

Nowa Dacia Sandero wyposażona została w szereg rozwiązań, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Auto jest zaprojektowane tak, by kierowca mógł skupić się na jeździe. Elektryczne wspomaganie kierownicy, które znacznie ułatwia manewrowanie tym autem. Oprócz tego, nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwa:
  • 6 poduszek powietrznych
  • System kontroli martwego pola
  • System wspomagania nagłego hamowania
  • System wspomagający ruszanie pod górę
Zapraszamy do naszych salonów - poznaj Nową Dacię Sandero z bliska!

Więcej informacji na temat danych technicznych w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Szanowni Klienci, w dniu 9/12 (sobota) serwisy oraz działy części Dacia PGD Aleje Jerozolimskie oraz Dacia PGD Mory są nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.