Dacia Spring


NOWA DACIA SPRING

Bardziej atrakcyjna niż kiedykolwiek, wiąż tak samo elektryzująca


Nowa Dacia Spring to samochód:

 • bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek, dzięki zupełnie nowemu projektowi nadwozia i wnętrza
 • Wygodniejszy niż kiedykolwiek, z najlepszą ładownością w swoim segmencie i wieloma ciekawymi funkcjami
 • bardziej multimedialny niż kiedykolwiek, dzięki personalizowanej cyfrowej desce rozdzielczej z 7-calowym ekranem i 10-calowym multimedialnym ekranem centralnym
 • bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki silnikowi o mocy 65 KM
 • wciąż tak samo wydajny przy doskonałej oszczędności paliwa w cyklu mieszanym
 • niezmiennie przystępny cenowo, w pełni elektryczny samochód o najlepszym stosunku jakości do ceny


Nowa Dacia SPRING niczym miejski SUV


Przestronne i komfortowe wnętrze

Ten praktyczny i komfortowy model Dacii  o długości 3,7m oferuje jedną z największych pojemności bagażnika w swojej kategorii, bo aż 308L. Posiada również schowki o łącznej pojemności 32,7 l na wyciągnięcie ręki i 4 wygodne miejsca dla wszystkich pasażerów.


System multimedialny – połączony pod każdym względem

Ruch drogowy w czasie rzeczywistym, zdalne planowanie ładowania, pomoc w prowadzeniu i bezpieczeństwo - to wszystko staje się łatwiejsze i bardziej zaawansowane dzięki innowacyjnym systemom zastosowanym w modelu Dacia Spring. Ten kompaktowy samochód oferuje kompleksowe rozwiązania, które integrują nowoczesne technologie, aby uczynić podróż bardziej komfortową i efektywną.

 • System monitorowania ruchu drogowego w czasie rzeczywistym umożliwia kierowcom śledzenie aktualnej sytuacji na drodze, dostarczając ważnych informacji na temat korków, wypadków czy zmian w warunkach atmosferycznych. Dzięki temu można unikać nieprzewidzianych sytuacji, oszczędzając czas i zwiększając bezpieczeństwo podróży.
 • Zdalne planowanie ładowania to kolejna innowacja, dzięki której użytkownicy Dacii Spring mogą optymalizować proces ładowania swojego pojazdu. System ten umożliwia zdalne zarządzanie ładowarką, planowanie harmonogramu ładowania w zależności od preferencji użytkownika i dostępności energii elektrycznej.
 • Pomoc w prowadzeniu to obszar, w którym Dacia Spring wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami. Systemy wspomagające kierowcę, takie jak asystent pasa ruchu, kontrola prędkości czy systemy antykolizyjne, działają synergicznie, zapewniając dodatkową warstwę bezpieczeństwa na drodze. Dzięki nim podróż staje się bardziej komfortowa, a ryzyko wypadków minimalizowane.
 • Dzięki aplikacji My Dacia można zdalnie sprawdzić stan naładowania lub pozostały zasięg akumulatora, zaplanować ładowanie, włączyć ogrzewanie lub klimatyzację na kilka minut przed wyruszeniem w drogę


Ekran multimedialny 10”

Ekran multimedialny o przekątnej 10 cali w Dacii Spring to centralny punkt nowoczesnego doświadczenia podczas jazdy, oferujący zaawansowane funkcje i intuicyjną obsługę. W ramach systemu Media Nav Live bazującego na Android Automotive, użytkownicy mają możliwość połączenia smartfona i korzystania z  Android Auto albo Apple CarPlay. Dzięki dostępowi do szeregu innowacyjnych możliwości podróż staje się jeszcze bardziej przyjemna i efektywna.

Możliwość wyboru i dostosowywania aplikacji to kolejny atut ekranu 10” w Dacii Spring. Użytkownicy mają swobodę personalizacji interfejsu, wybierając i dostosowując aplikacje według swoich preferencji. To sprawia, że korzystanie z systemu Media Nav Live staje się bardziej intuicyjne i dostosowane do indywidualnych potrzeb kierowcy.


Systemy wspomagania

Dacia Spring jest wyposażona w systemy wspomagania jazdy nowej generacji, które gwarantują bezpieczeństwo i płynność podczas manewrów.

 • Asystent utrzymywania pasa ruchu - ostrzega i koryguje tor jazdy w przypadku zjechania z pasa ruchu
 • Rozpoznawanie znaków drogowych - wyświetla dozwoloną prędkość i ostrzega w przypadku jej przekroczenia
 • System wspomagania nagłego hamowania -pomaga uniknąć zderzeń czołowych i zmniejsza ciężkość wypadków


Silniki Dacii SPRING

Dostępne są dwa silniki elektryczne 33Kw (45KM) lub 48kW (65KM) umożliwiające ultraszybkie ładowanie prądem stałym w domu. Nowa Dacia Spring została wyposażona również w funkcję V2L, która pozwala na użycie energii zgromadzonej w akumulatorze do zasilenia zewnętrznego urządzenia. Po wpięciu potrzebnego adaptera do gniazda Type 2 z przodu Dacii Spring, można zasilić w zasadzie dowolne urządzenie korzystające z napięcia 220/230V, np. grill, czajnik, wiertarka itd.